W dniach 21 – 22.05 2022 r. tchoukballiści z Różanki uczestniczyli w Mistrzostwach Polski Seniorów w Tchoukballu Halowym, które odbyły się w Nowej Soli. Miło nam poinformować, że wśród grających na tym turnieju znalazł się również uczeń z naszej szkoły Jakub Trznadel. Po sobotnich meczach, które rozgrywano systemem ,,każdy z każdym” nasi tchoukballiści sprawili wszystkim kibicom ogromną niespodziankę. Pomimo młodego wieku znaleźli się w czwórce najlepszych drużyn w Polsce i  tym samym uzyskali awans do niedzielnych półfinałów. W półfinale drużyna Tchoukball Różanka zagrała z drużyną Tchoukball Ursus Rybnik. W meczu o trzecie miejsce nasi zawodnicy zmierzyli się z drużyną TchoukWars. Do upragnionego podium zabrakło niewiele. Ostatecznie drużyna z Różanki zajęła wysokie IV miejsce.
Jakubowi gratulujemy udanego debiutu w Mistrzostwach Polski i życzymy dalszych sukcesów sportowych. Dziękujemy wszystkim drużynom za dwa dni sportowych zmagań oraz Organizatorom - drużynie Tchoukball Lubuskie za wspaniałą atmosferę oraz organizację tak wyjątkowego wydarzenia sportowego.
TCHOUK!

23 maja uczniowie klas I - III odbyli wycieczkę do Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. W programie wycieczki znalazły się:

  • zwiedzanie ekspozycji łączącej najnowsze zdobycze technik multimedialnych z tradycyjnymi eksponatami muzealnymi - Bajkowy Świat
  • Zabawa w Parku Akademia Bajki
  • Zabawa w parku linowym

Nie mogło także zabraknąć smacznych lodów. Pogoda dopisała, humory i apetyty również - można więc uznać wycieczkę za udaną.

14 maja uczniowie naszej szkoły, wraz z opiekunami, uczestniczyli w rajdzie pieszym na trasie: Kozłówek - Rezerwat Przyrody Herby - Jazowa - Wiśniowa. Impreza pod hasłem „3R”- ruch, rekreacja, relaks – stanowiła powiatowe otwarcie sezonu turystyczno-rekreacyjnego. Zakończyło ją wspólne grillowanie w parku przydworskim w Wiśniowej, połączone z otwarciem Gniazda Staroci.
Filmowa relacja z imprezy, przygotowana przez K. Muchę, poniżej:

Rajd pieszy "3R"

W dniach 10.05 – 11.05 2022 r. uczniowie klas starszych oraz opiekunowie z naszej szkoły wraz z uczniami i nauczycielami z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej z Szufnarowej uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Bydgoszczy i Torunia. Pierwszym punktem programu było spotkanie z przewodnikiem, który oprowadził nas po Bydgoszczy. Zobaczyliśmy między innymi: Stary Rynek, katedrę św. Marcina i Mikołaja, budynek dawnego kolegium jezuitów – obecnie ratusz, trzy spichlerze nad Brdą, rzeźbę „Przechodzący przez rzekę”, Operę Novą oraz Wyspę Młyńską. Następnie udaliśmy się do Torunia. Zwiedziliśmy z przewodnikiem Stare Miasto, podziwialiśmy piękne zabytkowe kamienice, poznaliśmy historię miasta oraz toruńskie losy Mikołaja Kopernika. W drugim dniu wycieczki uczestniczyliśmy w grze miejskiej ,,O zagubionych portkach Jordana”, zwiedziliśmy Muzeum Podróżników im. Tony Halika w Toruniu, udaliśmy się do Planetarium na interaktywną wystawę ,,Geodium” oraz seans astronomiczny ,,Poza horyzontem”. W tym dniu nie zabrakło również wolnego czasu na zakup pamiątek oraz toruńskich pierników. Podsumowują, można stwierdzić że wycieczka do Torunia i Bydgoszczy, w której uczestniczyliśmy dostarczyła nam wiele niezapomnianych wrażeń i na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

Opr. E. Furtek

W dniu 28 lutego obchodzony jest dzień pamięci Batalionów Chłopskich, patrona naszej szkoły. W dniu 1 marca przypada  Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tych właśnie okazji odbył się szkole podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Różance apel poświęcony ich pamięci. Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego, krótko przypomnieliśmy sobie historię i rolę jaka przypadła Batalionom Chłopskim i Żołnierzom Niezłomnym. Następnie poczet sztandarowy wraz z przedstawicielami samorządu, uczniów i Dyrektorem szkoły oraz nauczycielami zapalił znicze pod tablica upamiętniającą niezłomnych z Różanki, zrzeszonych niegdyś w organizacji Orlęta.

UWAGA!

Od poniedziałku, 31 stycznia 2022 r. obowiązuje nowy plan lekcji. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami.


„Drodzy rodzice i uczniowie, na ten Nowy Rok 2022, życzymy Wam zdrowia, spełnienia marzeń, sukcesów dużych i małych, aby Wasze pragnienia były zawsze do spełnienia a Nowy rok lepszy, weselszy i zdrowszy dla wszystkich”

Szczęśliwego Nowego Roku  

 
Drodzy uczniowie przypominamy o ważnych terminach:
1.    03.01. – 05.01 – nauczanie zdalne dla klas I – VIII (proszę sprawdzać kalendarz na platformie Teams)
2.    06.01. – Święto Trzech Króli
3.    07.01. – dzień wolny od zajęć edukacyjnych

Zima to magiczny czas - radości, wyczekiwania, spotkań, prezentów i wspólnego śpiewu. Kolędy, pastorałki oraz piosenki świąteczne, towarzyszą nam w tym czasie, wprawiając w doskonały nastrój. Podczas koncertu Mobilnej Filharmonii pt: " Zimowe prezenty", który odbył się 8 grudnia w naszej szkole, usłyszeliśmy wiele pięknych utworów kojarzących się ze Świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie włączyli się w śpiew piosenek, pastorałek i znanych wszystkim kolęd takich jak: Przybieżeli do Betlejem, Gore gwiazda Jezusowi czy Dzisiaj w Betlejem. Artystom jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wspaniały koncert, który wprowadził nas w świąteczny nastrój.

Listopad to ważny miesiąc dla każdego Polaka, w którym wspominamy bohaterów walczących o naszą wolność. Podczas koncertu Mobilnej Filharmonii, który odbył się w naszej szkole 25 listopada, zaprezentowane zostały piosenki, które zagrzewały do walki podczas powstania warszawskiego. W koncercie pt. " WARSZAWSKIE DZIECI- śpiewamy powstańcze piosenki" zabrzmiały takie utwory jak: Pałacyk Michla, Warszawskie dzieci, Zośka czy Sanitariuszka Małgorzatka. Muzycy opowiadali o dzielnych harcerzach i walczącym niedźwiedziu Wojtku, co żołnierskie cechy miał i stał się przyjacielem polskich żołnierzy. Uczniowie mieli okazję usłyszeć trąbkę, flet poprzeczny, pianino cyfrowe i instrumenty perkusyjne oraz włączyć się w śpiew piosenek razem z artystami. Był to bardzo piękny i wzruszający koncert.

Joomla templates by a4joomla