Listopad to doskonała okazja, aby na nowo przeżyć momenty, kiedy Polska po 123 latach zaborów odzyskała upragnioną niepodległość. To ważny miesiąc dla każdego Polaka, w którym wspominamy bohaterów walczących o naszą wolność. 9 listopada w naszej szkole, odbył się koncert Mobilnej Filharmonii : pt." Polski śpiewnik narodowy - śpiewamy pieśni legionowe". Podczas koncertu zaprezentowane zostały piosenki i pieśni legionowe, których słowa przypomniały nam czasy sprzed 104 lat, w których przyszło żyć i walczyć bohaterom o naszą wolność. Piękne żołnierskie piosenki , w świetnym wykonaniu i aranżacjach bardzo podobały się dzieciom, które chętnie włączyły się do ich śpiewania. Zabrzmiały takie utwory jak: Piechota, Legiony, Pierwsza kadrowa, Wojenko, wojenko, Przybyli ułani pod okienko i wiele innych.  Krótkie pogadanki o symbolach narodowych, ciekawostki z polskiej historii, pokaz instrumentów oraz wspólne odśpiewanie Hymnu dopełniły całość koncertu. Dziękujemy artystom za tak piękny występ, który rozpoczął obchody Święta Niepodległości w naszej szkole.

 

W dniu 4 listopada w Wiśniowej odbyły się Powiatowe Drużynowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach. Prawo startu w turnieju miały dwie najlepsze drużyny z poszczególnych gmin z terenu powiatu strzyżowskiego. Miło nam poinformować, że nasi szachiści zajęli na tych zawodach wysokie IV miejsce. W szachowych zmaganiach uczestniczyli: Jakub Trznadel, Hubert Wójcik, Emilia Michalska, Julia Bryda.
Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W dniu 28 października na obiektach GOSiR we Frysztaku odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Indywidualno - Drużynowych Biegach Przełajowych. Miło nam poinformować, że nasi zawodnicy zaprezentowali się na tych zawodach z jak najlepszej strony, dali z siebie wszystko, by pobić swoje rekordy życiowe i osiągnąć jak najlepsze rezultaty, miejsca.
III miejsce – drużyna dziewcząt z klasy 7-8
Klaudia Śledziona, Kamila Ciołkosz, Agnieszka Wojtanowska, Andżelina Samolewicz, Martyna Czaja, Julia Bryda
Wśród najlepszych biegaczy, którzy ukończyli swój bieg w pierwszej trójce i uzyskali indywidualny awans do zawodów rejonowych znaleźli się:
I miejsce – Klaudia Śledziona z klasy 8
III miejsce – Przemysław Wójcik z klasy 4
Warto dodać, że naszą szkołę na tych zawodach reprezentowała również drużyna dziewcząt z klasy 4, która zaliczyła udany debiut w zawodach powiatowych. W skład najmłodszej drużyny wchodziły: Wiktoria Góra, Dominika Machowska, Faustyna Śmiałek, Wiktoria Zięba, Aleksandra Saletnik, Maria Wojtanowska, Julia Czudak.

Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!


  Za sprawą postanowienia przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej rok 2022 ogłoszono m.in. Rokiem Marii Konopnickiej. W uchwale Sejmu oceniono,że Maria Konopnicka, uważana jest za jedną z najwybitniejszych pisarek w polskiej historii. W ten sposób uhonorowano i doceniono jej dorobek literacki oraz wkład w działalność patriotyczną. To autorka takich dzieł jak " Rota", " Nasza szkapa" czy powieści i wierszy dla dzieci np. " O krasnoludkach i sierotce Marysi",czy " Na jagody". W maju 2022 roku przypadła 180 rocznica jej urodzin.

W ramach obchodów ogólnopolskiego Roku Marii Konopnickiej, Gminna Biblioteka Publiczna w Wiśniowej zorganizowała konkurs plastyczny ph. Portret Pani Marii.  Miło nam poinformować, że w tym konkursie pięknie zaprezentowały się nasze uczennice, zdobywając wysokie miejsca. W kategorii kl. IV-VI: II miejsce zdobyła Magdalena Ogrodnik z kl.VI, a III miejsce - Zuzanna Pirga z kl.V. W konkursie udział wzięły również: Weronika Przywara z kl.VI i Aleksandra Saletnik z kl.IV. Wystawę prac konkursowych można podziwiać w Bibliotece w Wiśniowej.

                                                                                                          Gratulujemy!

W dniu 24 października w Wiśniowej odbyły się Gminne Drużynowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Szachach. Naszą szkołę reprezentowało dwie drużyny. Zawodnicy z klasy 7-8 zajęli II miejsce. Ich młodsi koledzy z klasy 1-5 zajęli III miejsce. W szachowych zmaganiach uczestniczyli: Miłosz Bryda, Gabriel Mucha, Sebastian Sokołowski, Michalina Miklewska, Lena Bryda, Jakub Trznadel, Hubert Wójcik, Mateusz Januszek, Julia Bryda, Kamila Ciołkosz.
Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W dniu 18 października w Wiśniowej odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Indywidualno - Drużynowych Biegach Przełajowych. Miło nam poinformować, że na tych zawodach naszą szkołę reprezentowało aż 34 zawodników. Wszyscy nasi zawodnicy  dali z siebie wszystko, do ostatnich metrów walczyli o jak najlepsze miejsca i co najważniejsze ukończyli swój bieg.
I miejsce – drużyna dziewcząt z klasy 7-8
Klaudia Śledziona, Kamila Ciołkosz, Agnieszka Wojtanowska, Andżelina Samolewicz, Martyna Czaja, Julia Bryda
II miejsce – drużyna dziewcząt z klasy 3-4
Dominika Machowska, Wiktoria Góra, Wiktoria  Zięba, Aleksandra Saletnik, Maria Wojtanowska, Julia Czudak
III miejsce – drużyna chłopców z klasy 3-4
Przemysław Wójcik, Sebastian Gajda, Bartosz Kosiński, Nataniel Jakubowicz, Jakub Pałucki, Dominik Podsiadło, Franciszek Ciołkosz, Ksawery Kisielewicz
III miejsce – drużyna dziewcząt z klasy 5-6
Patrycja Śledziona, Lena Bryda, Wiktoria Pałucka, Karolina Chromyk, Magdalena Ogrodnik, Aleksandra Sokołowska, Zuzanna Pirga, Anita Podsiadło
III miejsce – drużyna chłopców z klasy 5-6
Mateusz Samolewicz, Jakub Czudak, Wiktor Góra
III miejsce – drużyna chłopców z klasy 7-8
Kacper Tobiasz, Hubert Włodyka, Mateusz Januszek, Hubert Wójcik, Jakub Trznadel
Warto podkreślić, że wśród najlepszych biegaczy, którzy ukończyli swój bieg w pierwszej trójce i uzyskali indywidualny awans do zawodów powiatowych znaleźli się:
I miejsce – Klaudia Śledziona z klasy 8
II miejsce – Przemysław Wójcik z klasy 4

Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

14 października upłynął w naszej szkole w świątecznym nastroju. Podczas uroczystej akademii zorganizowanej z okazji Dnia Edukacji Narodowej, do grona uczniów przejęci zostali uczniowie kl. I. Po zaprezentowaniu krótkiego programu artystycznego, złożyli uroczyste ślubowanie oraz zostali pasowani na uczniów przez Dyrektora Szkoły. Oprócz życzeń od kolegów z kl. II oraz rodziców i nauczycieli, obdarowani zostali licznymi prezentami. W szkolnej społeczności przywitali  najmłodszych uczniów również przybyli goście - wójt Gminy Wiśniowa, p. Marcin Kut oraz sołtys wsi Różanka, p. Ryszard Strzępek. Na akademii gościliśmy także nauczycieli - emerytów, którzy wspólnie z nami cieszyli się z tego pięknego dnia.

W dniu 12 października na obiektach sportowych GOSiR we Frysztaku odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Warto podkreślić, że na tych zawodach naszą szkołę reprezentowały aż cztery sztafety w różnych kategoriach wiekowych. Wszyscy nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania, wykazali się niesamowitą wolą walki i determinacją. Miłą niespodziankę sprawiła sztafeta dziewcząt z klasy 7 – 8, która ukończyła swój  bieg na II miejscu. W skład medalowej sztafety wchodziły: Klaudia Śledziona, Agnieszka Wojtanowska, Julia Bryda, Anita Podsiadło, Martyna Czaja, Andżelina Samolewicz. Naszą szkołę reprezentowali również: Lena Bryda, Aleksandra Sokołowska, Wiktoria Pałucka, Karolina Chromyk, Magdalena Ogrodnik, Patrycja Śledziona, Przemysław Wójcik, Bartosz Kosiński, Sebastian Gajda, Mateusz Samolewicz, Sebastian Sokołowski, Wiktor Góra, Hubert Włodyka, Mateusz Januszek, Grzegorz Ogrodnik, Kacper Tobiasz, Jakub Trznadel, Hubert Wójcik.
Wszystkim młodym lekkoatletom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

W dniu 6 października w Wiśniowej odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowały cztery sztafety w różnych kategoriach wiekowych. Miło nam poinformować, że wszystkie nasze drużyny awansowały do zawodów powiatowych.
I miejsce – sztafeta dziewcząt z klasy 7-8
Klaudia Śledziona, Agnieszka Wojtanowska, Julia Bryda, Martyna Czaja, Anita Podsiadło, Andżelina Samolewicz
II miejsce – sztafeta chłopców z klasy 7-8
Hubert Włodyka, Mateusz Januszek, Grzegorz Ogrodnik, Hubert Wójcik, Jakub Trznadel, Kacper Tobiasz
II miejsce – sztafeta dziewcząt z klasy 5-6
Patrycja Śledziona, Lena Bryda, Wiktoria Pałucka, Karolina Chromyk, Magdalena Ogrodnik, Aleksandra Sokołowska, Zuzanna Pirga
II miejsce – sztafeta chłopców z klasy 4-5
Przemysław Wójcik, Bartosz Kosiński, Sebastian Gajda, Nataniel Jakubowicz, Jakub Pałucki, Sebastian Sokołowski
Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

W dniach 23 - 24 września we Frysztaku odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce. Naszą szkołę reprezentowało pięciu zawodników. Dla większości młodych lekkoatletów były to pierwsze powiatowe zawody sportowe, w jakich uczestniczyli. Nasi sportowcy dali z siebie wszystko, do samego końca dzielnie walczyli o jak najlepsze rezultaty. Do upragnionego podium zabrakło niewiele.
IV miejsce – Aleksandra Sokołowska (skok w dal – klasa 6)
IV miejsce – Klaudia Śledziona (bieg 600 m – klasa 8)
V miejsce – Przemysław Wójcik (skok w dal – klasa 4)
udział – Wiktor Góra (rzut piłeczką palantową – klasa 6)
udział – Patrycja Śledziona (bieg 600 m – klasa 5)
Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

Joomla templates by a4joomla