Tradycją naszej szkoły jest to, że 14 października w Święto Edukacji Narodowej, uczniowie klasy pierwszej składają ślubowanie i zostają pasowani na uczniów.

    Ślubowanie poprzedził program artystyczny, będący wstępem do pasowania na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły. W tym wyjątkowym dniu nasze pierwszaki w strojach galowych, wyglądały bardzo uroczyście. Przejęci tym, że na sali obecni byli ich rodzice, dyrekcja szkoły, zaproszeni goście, nauczyciele i pozostali uczniowie, pięknie zaprezentowały swoje talenty i zdolności i tym samym wykazały, że są gotowe stać się stuprocentowymi uczniami. Uroczyste ślubowanie odbyło się w obecności Sztandaru szkoły. Następnie Pani  dyrektor pasowała każde dziecko z klasy pierwszej na ucznia, poprzez dotknięcie jego lewego ramienia dużym ołówkiem. Każdy uczeń otrzymał okolicznościowy dyplom pasowania na ucznia oraz wiele prezentów i życzeń od kolegów z kl.II, Pani dyrektor, zaproszonych gości i rodziców.

     W II części uroczystości uczniowie z klasy III,IV,V i VII przygotowali niespodziankę dla nauczycieli z okazji Ich święta. Młodzi artyści piosenką i wierszem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie i troskę o dobro wychowanków. Dzień Edukacji Narodowej to doskonały moment, by docenić codzienne zaangażowanie nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Uczniowie podziękowali swoim nauczycielom za ich trud i pracę symbolicznym kwiatkiem i piernikowym sercem. Tego dnia nie brakowało emocji i serdeczności. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli od dyrekcji, zaproszonych gości i rodziców.

Opr. M. Sienkowska

   

W dniu 15 października 2021 roku, uczniowie naszej szkoły z klas IV-VIII wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Zamościa.
Po trzygodzinnej podróży przez Rzeszów, Nisko, Janów Lubelski i stolice języka polskiego- Szczebrzeszyn dotarliśmy do celu naszej podróży.
W Zamościu zwiedziliśmy Muzeum Zamojskie i byliśmy w budynku arsenału na multimedialnej prezentacji o twierdzy Zamość i jej historii.
Po lekcjach muzealnych zwiedzaliśmy stare miasto: katedrę, rynek główny, pomnik hetmana Jana Zamoyskiego, kościół Franciszkanów, fortyfikacje. Byliśmy również przy rodzinnym domu Marka Grechuty, w którym artysta się urodził i mieszkał do 19 roku życia.
Po smacznym posiłku, popołudnie przeznaczyliśmy na wizytę w Zamojskim zoo, gdzie mogliśmy zobaczyć różne zwierzęta i poznać ich życie.
W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w miejscowości Osuchy w powiecie Biłgoraj, w której znajduje się największy w Polsce cmentarz żołnierzy Batalionów Chłopskich. Tutaj zapaliliśmy znicze w kolorach białym i czerwonym, zebrane przez uczniów naszej szkoły. Po modlitwie i odśpiewaniu Hymnu Narodowego wyjechaliśmy w drogę do domu.
Wycieczka była ciekawym i niezapomnianym przeżyciem.

Opr. S.Lepak

Program Cyfrowa Gmina - Wsparcie dla dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym

Ruszył nabór wniosków na zakup sprzętu komputerowego dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR. Z programu będą mogły skorzystać dzieci, wnuki i prawnuki byłych pracowników PGR. Program zostanie sfinansowany z funduszy europejskich. Nabór dla Gmin odbywa się w terminie 04.10.2021 – 05.11.2021.

Więcej informacji na stronie Urzędu Gminy Wiśniowa

https://wisniowa.pl/ogloszenia/program-cyfrowa-gmina-wsparcie-dzieci-z-rodzin-pegeerowskich-w-rozwoju-cyfrowym/

 

1 października, przedszkolaki oraz uczniowie kl. I - III uczestniczyli w ciekawych zajęciach pod hasłem "Bezpieczeństwo pierwsza klasa", zorganizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Strzyżowie.  W trakcie pogadanki, policjantka zwracała uwagę na prawidłowe zachowania dzieci w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz codziennym życiu. W części warsztatowej dzieci symulowały uczestników ruchu drogowego - pieszych oraz pojazdy, poznawały też najczęściej spotykane znaki drogowe.

28.09 uczniowie wraz z wychowawcą udali się na pobliski cmentarz. Zabrali ze sobą znicze oraz wykonane w klasie wiązanki kwiatów aby złożyć je pod dębem katyńskim. W ten sposób kultywowana jest w szkole tradycja upamiętniana bohaterów z rodzinnych stron. Uczniowie zapalili znicze, modlili się oraz śpiewali hymn oraz poznawali sylwetkę aspiranta Kazimierza Ogorzałka, zamordowanego w 1940 r. w Twerze.

27.09 uczniowie kl. III uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez oddział KRUS w Strzyżowie. Tematem zajęć była problematyka bezpieczeństwa dzieci i dorosłych w gospodarstwie wiejskim. Po obejrzeniu zabawnego, ale pouczającego filmu, uczniowie wskazywali przykłady niebezpiecznych zachowań, które mogą doprowadzić do wypadków. Rozwiązując krzyżówkę, utrwalali wiedzę na temat prawidłowego użytkowania maszyn rolniczych, zabezpieczania groźnych substancji czy obchodzenia się z narzędziami. Najprzyjemniejszym akcentem było losowanie nagród oraz otrzymanie pamiątkowych upominków.

1 września kolejny raz rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Pomimo deszczowej pogody, uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami oraz rodzicami, udali się do różańskiego kościoła, aby uczestniczyć we Mszy Św. Następnie powrócili do szkoły - tam po krótkim spotkaniu z Dyrektorem Szkoły, poszczególne klasy udały się do swoich sal, gdzie odbyły się spotkania informacyjne z wychowawcami poszczególnych roczników.

Mamy nadzieję, że rok szkolny 2021/22 przebiegał będzie w radosnej i miłej atmosferze, bez konieczności pracy zdalnej.

 

Joomla templates by a4joomla