Nasza szkoła bierze udział w tej akcji, należy zbierać kupony z Lidla, skanować je dla wybranej szkoły lub kupon przynieść do szkoły.
Za określoną liczbę kuponów szkoła otrzyma nagrody.
Akcja trwa do 11 listopada.


Zapraszamy

 

Szanowni Rodzice


W środę, 14 września odbędzie się spotkanie z rodzicami,
o godzinie 16:00.
Będą poruszane ważne sprawy dotyczące szkoły,
więc prosimy o przybycie.

 

 

 

Szanowni Rodzice, drogie dzieci


Rozpoczęcie roku szkolnego w czwartek 1 września.
Rozpoczynamy Mszą świętą o godzinie 8:00, potem zbieramy  się w szkole na krótkim spotkaniu z wychowawcami klas.
Przyjazd autobusów jak co roku, rano o godzinie 7:05 z Niewodnej, z dolnego przystanku. Szczegółowy rozkład odjazdów autobusu będzie podany w późniejszym czasie na stronie.
Dożywianie od firmy „Stołówka rodzinna” rusza od poniedziałku 5 września, chętnych prosimy zgłaszać do piątku.

Na stronie dostępny jest aktualny plan lekcji na rok szkolny 2022/2023.

Pomoc materialna dla uczniów rok szkolny

2022/2023


Termin składania wniosków na stypendia szkolne:
Wnioski mogą być składane przez rodzica, prawnego opiekuna ucznia, pełnoletniego ucznia, dyrektora szkoły lub kolegium w terminie:
- od 1 do 15 września 2022r.
- od 3 do 17 października 2022r. w przypadku słuchaczy kolegiów
Uzupełnione, kompletne wnioski należy składać  w/w terminie w ZEAS Wiśniowa , Wiśniowa 76 (wrzucając do skrzynki przy drzwiach wejściowych).
Stypendium szkolne może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z  niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności, gdy w rodzinie występuje: m.in. bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność (3 i więcej dzieci), brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, rodzina niepełna, zdarzenie losowe). Kryteria (kryterium dochodowe i  kryterium trudnej sytuacji rodzinnej) powinny być spełnione łącznie.
Kryterium dochodowe na osobę w rodzinie wynosi  600,00 zł
Dochód na osobę w rodzinie obliczamy w taki sposób, że dochody netto wszystkich członków rodziny dzielimy przez liczbę osób w rodzinie.
Na dochód składają się wszystkie przychody członków rodziny z m-c sierpnia 2022r. m.in. -  
- każde wynagrodzenie netto za pracę - oświadczenie wnioskodawcy lub zaświadczenie z pracy,
- dochód z rolnictwa-ha przeliczeniowy mnożymy przez 345,00 zł i pomniejszamy o opłaconą miesięczną składkę KRUS właściciela gospodarstwa (dochody z rolnictwa bierzemy pod uwagę, gdy wielkość gospodarstwa wynosi powyżej 1ha przeliczeniowego)-nakaz podatkowy z 2022r., odcinek opłaconej skł. KRUS,
- świadczenia z pomocy społecznej wraz z dodatkami (do dochodu nie wliczamy 500+, 300+) – oświadczenie wnioskodawcy,
- emerytury, renty, alimenty – oświadczenie wnioskodawcy,
- świadczenia wypłacane z Urzędu Pracy – oświadczenie wnioskodawcy,
- dochód z pozarolniczej działalności gospodarczej (działalność gospodarcza na zasadach ogólnych- wymagane zaświadczenie naczelnika właściwego urzędu skarbowego za ubiegły rok podatkowy; -działalność opodatkowana ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych lub kartą podatkową- zaświadczenie naczelnika właściwego urzędu skarbowego zawierające jedynie informacje o formie opodatkowania, dowód opłacenia skł. ZUS oraz oświadczenie osoby o wysokości dochodu za m-c sierpień 2022.        

  nr tel. 172775087

Druk wniosku o stypendium do pobrania pod adresem: https://wisniowa.pl/edukacja/stypendia-szkolne-2022-2023/

5 czerwca mieliśmy okazję do zorganizowania dla naszych dzieci pikniku rodzinnego. Ten uroczysty dzień odbył się dzięki współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wiśniowej oraz dzięki sponsorom, którzy hojnie nas obdarowali, zarówno finansowo jak i materialnie, w postaci fantów i nagród. Gry i zabawy zorganizowane dla dzieci cieszyły zarówno młodszych jak i starszych. Zjeżdżalnie, kule, piłkarzyki oraz łucznictwo bardzo przypadło wszystkim do gustu. Wata cukrowa dla dzieci oraz inne atrakcje spowodowały uśmiech i zadowolenie, a przepyszne jedzenie zapewniło dobry humor i energię do zabaw. Pokaz młodych karateków ze Strzyżowskiego Klubu Sportowego przyciągnął wielu fanów walk. Koncert Góralskiej Hory uświetnił niedzielne popołudnie, a wieczorny festyn przypomniał jak dobrze jest się poruszać na parkiecie przy wyśmienitej muzyce. Dzień był bardzo udany, za co bardzo dziękujemy: rodzicom za wspaniałą współpracę, nauczycielom z opiekę i gościom za przybycie. Do następnego razu!

Dziękujemy Firmom za pomoc w organizacji tak wspaniałego dla nas dnia.
Lista Firm, które zasponsorowały nasz piknik 2022

    1. Wójt Gminy Wiśniowa
    2. Ośrodek Kultury w Wiśniowej
    3. Kółko Rolnicze Różanka
    4. Sołtys wsi Różanka – Ryszard Strzępek
    5. Firma EKO-HANDEL – Łukasz Gajda
    6. Tartak Różański –  Stanisław Baran
    7. Firma JP-TRANS – Janusz Pietranowicz
    8. Firma FAS-BUD – Grzegorz Jakubowicz
    9. Firma DANART – Daniel Bryda
    10. GIPS – SYSTEM – Grzegorz Bryda
    11. Firma GIPS-BUD – Stanisław Szkotnicki
    12. FOTO CENTRUM  – Bogusław Konsur
    13. Laboratorium Cyfrowe - Studio Witek – Witold Konsur
    14. Firma ARKOS – Artur Kosiński
    15. Firma TWÓJ STYL – Daniel Bykowski
    16. Zakład FRYZJERSKI – Marzena Bykowska
    17. Pazurek z klasą – Pani Marta Jakubowicz
    18. Firma ASPROD - Strzyżów
    19. Firma TOI-TOI – Trzebownisko
    20. Firma ROKSANA
    21. Firma PBS – Mrówka
    22. Firma FHU – Jagodzińska
    23. Sklep Znamirowska
    24. Rada Rodziców
    25. Bank Spółdzielczy w Strzyżowie
    26. Kabanospol – Wielopole Skrzyńskie
    27. Hotel „Elita”- Iwonicz Zdrój

Opr. L. Ciołkosz

W dniach 21 – 22.05 2022 r. tchoukballiści z Różanki uczestniczyli w Mistrzostwach Polski Seniorów w Tchoukballu Halowym, które odbyły się w Nowej Soli. Miło nam poinformować, że wśród grających na tym turnieju znalazł się również uczeń z naszej szkoły Jakub Trznadel. Po sobotnich meczach, które rozgrywano systemem ,,każdy z każdym” nasi tchoukballiści sprawili wszystkim kibicom ogromną niespodziankę. Pomimo młodego wieku znaleźli się w czwórce najlepszych drużyn w Polsce i  tym samym uzyskali awans do niedzielnych półfinałów. W półfinale drużyna Tchoukball Różanka zagrała z drużyną Tchoukball Ursus Rybnik. W meczu o trzecie miejsce nasi zawodnicy zmierzyli się z drużyną TchoukWars. Do upragnionego podium zabrakło niewiele. Ostatecznie drużyna z Różanki zajęła wysokie IV miejsce.
Jakubowi gratulujemy udanego debiutu w Mistrzostwach Polski i życzymy dalszych sukcesów sportowych. Dziękujemy wszystkim drużynom za dwa dni sportowych zmagań oraz Organizatorom - drużynie Tchoukball Lubuskie za wspaniałą atmosferę oraz organizację tak wyjątkowego wydarzenia sportowego.
TCHOUK!

23 maja uczniowie klas I - III odbyli wycieczkę do Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. W programie wycieczki znalazły się:

  • zwiedzanie ekspozycji łączącej najnowsze zdobycze technik multimedialnych z tradycyjnymi eksponatami muzealnymi - Bajkowy Świat
  • Zabawa w Parku Akademia Bajki
  • Zabawa w parku linowym

Nie mogło także zabraknąć smacznych lodów. Pogoda dopisała, humory i apetyty również - można więc uznać wycieczkę za udaną.

14 maja uczniowie naszej szkoły, wraz z opiekunami, uczestniczyli w rajdzie pieszym na trasie: Kozłówek - Rezerwat Przyrody Herby - Jazowa - Wiśniowa. Impreza pod hasłem „3R”- ruch, rekreacja, relaks – stanowiła powiatowe otwarcie sezonu turystyczno-rekreacyjnego. Zakończyło ją wspólne grillowanie w parku przydworskim w Wiśniowej, połączone z otwarciem Gniazda Staroci.
Filmowa relacja z imprezy, przygotowana przez K. Muchę, poniżej:

Rajd pieszy "3R"

W dniach 10.05 – 11.05 2022 r. uczniowie klas starszych oraz opiekunowie z naszej szkoły wraz z uczniami i nauczycielami z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej z Szufnarowej uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Bydgoszczy i Torunia. Pierwszym punktem programu było spotkanie z przewodnikiem, który oprowadził nas po Bydgoszczy. Zobaczyliśmy między innymi: Stary Rynek, katedrę św. Marcina i Mikołaja, budynek dawnego kolegium jezuitów – obecnie ratusz, trzy spichlerze nad Brdą, rzeźbę „Przechodzący przez rzekę”, Operę Novą oraz Wyspę Młyńską. Następnie udaliśmy się do Torunia. Zwiedziliśmy z przewodnikiem Stare Miasto, podziwialiśmy piękne zabytkowe kamienice, poznaliśmy historię miasta oraz toruńskie losy Mikołaja Kopernika. W drugim dniu wycieczki uczestniczyliśmy w grze miejskiej ,,O zagubionych portkach Jordana”, zwiedziliśmy Muzeum Podróżników im. Tony Halika w Toruniu, udaliśmy się do Planetarium na interaktywną wystawę ,,Geodium” oraz seans astronomiczny ,,Poza horyzontem”. W tym dniu nie zabrakło również wolnego czasu na zakup pamiątek oraz toruńskich pierników. Podsumowują, można stwierdzić że wycieczka do Torunia i Bydgoszczy, w której uczestniczyliśmy dostarczyła nam wiele niezapomnianych wrażeń i na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

Opr. E. Furtek

Joomla templates by a4joomla